Balia czy jacuzzi, czyli tradycja kontra technologia

Chcesz zadbać o swój głęboki odpoczynek gorącymi kąpielami? Stoisz więc najpewniej przed pytaniem: balia czy jacuzzi. Wyjaśnimy Ci, jakie są główne różnice między nimi i jak wpływają one na komfort użytkowania. Dzięki temu łatwiej Ci będzie dopasować wannę spa do Twoich potrzeb i stylu życia. 

drewniana balia czy jacuzzi
jacuzzi ogrodowe czy balia

Balia czy jacuzzi: obudowa

Balie z drewnianą obudową prezentują się pięknie i naturalnie, dodając uroku każdemu ogrodowi. Warto jednak pamiętać, że drewno wymaga regularnej konserwacji. Co roku konieczne jest malowanie lub lakierowanie, aby zabezpieczyć drewno przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak słońce i deszcz.

Z kolei jacuzzi wyposażone są w obudowę z aluminium, co sprawia, że są one trwalsze i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo obudowa jacuzzi nie wymaga żadnej konserwacji, co znacznie ułatwia utrzymanie jej estetycznego wyglądu na dłużej.

Balia czy jacuzzi: filtracja

Kolejną znaczną różnicą między balią a jacuzzi jest system filtracji wody. W przypadku tradycyjnych balii często brakuje zaawansowanego systemu filtracji, co oznacza konieczność częstej wymiany wody. Warto jednak zaznaczyć, że istnieją również modele balii wyposażone w systemy filtracji – może to jednak wpływać na ich cenę.

 Jacuzzi natomiast posiadają zaawansowane systemy filtracji wody, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia, co pozwala na dłuższe korzystanie z tej samej wody bez konieczności jej częstej wymiany. Czas ten można dodatkowo wydłużyć, stosując system słonej wody Gecko in.clear, dzięki któremu woda czyszczona jest naturalną solą z minimalnym użyciem chemii. Wystarczy, że wymienisz ją raz w roku.

Balia czy jacuzzi: masaż

Kolejnym istotnym aspektem jest rodzaj masażu, jaki oferują te dwa produkty. Tradycyjne balie zazwyczaj ograniczają się do prostego masażu powietrznego lub nie posiadają go w ogóle. 

W przypadku jacuzzi możemy cieszyć się zaawansowanym hydromasażem, który korzysta z mocnych strumieni wody, skutecznie masując i odprężając mięśnie. Co więcej, wszystkie modele SVENSKA posiadają również aeromasaż, czyli masaż powietrzem. Każdy użytkownik może indywidualnie dopasować jego natężenie dzięki rozdzielonym strefom wodnym.

Balia czy jacuzzi: całoroczność

Jeśli zamierzamy korzystać z balii lub jacuzzi przez cały rok, warto zwrócić uwagę na ich izolację termiczną. W zimie dobre izolowanie wanny jest kluczowe, aby zachować wodę w odpowiedniej temperaturze. Zarówno producenci balii, jak i jacuzzi, oferują modele z odpowiednią izolacją termiczną, która pozwala na korzystanie z nich przez cały rok, niezależnie od pogody.

Zaawansowane jacuzzi, takie jak SVENSKA Living, posiadają panel zdalnego sterowania, który pozwala zarządzać temperaturą i innymi parametrami wanny, co daje większą elastyczność i wygodę w użytkowaniu wanny przez cały rok. 

Balia czy jacuzzi: cena

Ostatnim, ale nie mniej istotnym aspektem jest cena. Balie tradycyjne, zwłaszcza te prostsze bez zaawansowanych systemów filtracji i masażu, są zazwyczaj tańsze. Jednak jeśli zdecydujemy się na model wyposażony w zaawansowane funkcje, cena może być porównywalna do jacuzzi. Modele opalane drewnem lub gazem to koszt rzędu kilkunastu tysięcy. Całoroczne balie elektryczne z filtracją wody kosztują podobnie jak tańsze jacuzzi ogrodowe – około 30 tysięcy złotych.

Wśród jacuzzi rozpiętość cen jest większa – zależy od rozmiaru, pojemności, komponentów i opcjonalnych systemów, w które można doposażyć swoją wannę spa. 

Podsumowanie

Mimo tych różnic, granice między jacuzzi a balią coraz bardziej się zacierają. Najbardziej zaawansowane fińskie balie przypominają drewniane jacuzzi; zwłaszcza że są już nawet wyposażone w dysze do hydromasażu.

Istnieją też jacuzzi inspirowane balią – tak jak np. DALLAS w ofercie SVENSKA, czyli jacuzzi okrągłe (dostępne również w wersji XL).

Finalnie balię warto rozważyć, jeśli zależy nam na minimalizmie i naturalnym wyglądzie. Z kolei jacuzzi to bogatszy wybór pod względem typów siedzisk i leżanek, bardziej zaawansowane systemy masażu i zarządzania wanną. Niezależnie od wyboru, zarówno balie, jak i jacuzzi dostarczają kojących doświadczeń relaksacyjnych i poprawiają jakość naszego życia.

A jeśli nadal nie możesz się zdecydować, zobacz modele, które łączą cechy obydwu urządzeń.

Jacuzzi DALLAS

Okrągłe jacuzzi w kształcie balii dla 6 osób. Trwała kompozytowa obudowa i aż 33 dysze hydromasażu. 

jacuzzi ogrodowe balia
jacuzzi ogrodowe balia

Balia BEST

Balia z obudową z drewna termicznego, wyposażona w 6 dysz aeromasażu i filtr wody.

balia jacuzzi
balia jacuzzi

Jacuzzi SAREK

Całoroczne jacuzzi w atrakcyjnej cenie. 5-osobowe, z 31 dyszami hydromasażu.

jacuzzi czy balia
jacuzzi czy balia

Balia LUXURY

Balia kwadratowa z drewna termicznego wyposażona w 6 dysz aeromasażu oraz 24 dysze hydromasażu.

balia czy jacuzzi

Jak możemy Ci pomóc?

Stworzymy wymarzoną strefę relaksu dla Ciebie lub Twoich klientów. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb i możliwości.

Porozmawiajmy o możliwych opcjach finansowania. Nasze jacuzzi dostępne są również w leasingu.

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Zapraszamy do kontaktu.
Contact Form
hello world!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram