Szukasz jacuzzi na taras? Zobacz TOP 7 jacuzzi tarasowe

Marzy Ci się jacuzzi tarasowe, ale zastanawiasz się, czy to dobry pomysł? Co musisz wziąć pod uwagę, żeby cieszyć się strefą relaksu tak blisko domu, jak to możliwe, bez ryzyka, że ucierpi na tym Twój taras? Radzi ekspert SVENSKA Living, marki najchętniej wybieranych jacuzzi w Skandynawii.

Nowoczesna aranżacja jacuzzi na tarasie

Jacuzzi na taras - o czym trzeba pamiętać?

Umieszczenie jacuzzi w ogrodzie, bezpośrednio na naturalnym podłożu, to nie jedyna opcja – taras sprawdzi się równie dobrze, ale należy wziąć pod uwagę kilka scenariuszy montażu i dobrać taki, który najlepiej nam odpowiada pod względem technicznym i wizualnym. Najważniejsze będzie oczywiście doprowadzenie energii i odpływu wody oraz nośność tarasu, która może się okazać decydującym kryterium przy wyborze jacuzzi na taras. Należy wziąć pod uwagę nie tylko wagę jacuzzi tarasowego, ale też liczbę osób, które będą w nim spędzać czas i oszacować, jaka będzie finalna waga jacuzzi z wodą oraz kąpiącymi się. Może ona sięgać nawet 2 ton.

Na tym etapie okazuje się czasem, że lepszą opcją będzie jacuzzi nieco bardziej kompaktowe i lżejsze. W ofercie Svenska Living znajduje się kilkadziesiąt jacuzzi na taras o różnej wadze i pojemności, np. bestsellerowy SAREK dla 5 osób (waga netto 300 kg, pojemność wody 1350 litrów) czy maksymalnie zaawansowany FLODEN dla 7 osób (waga netto 400 kg, pojemność wody 1650 litrów). Jeśli nie jesteśmy pewni nośności tarasu, warto skonsultować się ze specjalistą przed podjęciem decyzji o stawianiu na nim wanny spa. 

Jacuzzi na taras - jak wygląda montaż?


To zależy od wybranego scenariusza.

Najprostszą opcją będzie oczywiście jacuzzi tarasowe wolnostojące, które umieszcza się po prostu na tarasie, zapewniając oczywiście konieczne media i przyłącza.

Drugim rozwiązaniem, które ciekawie się prezentuje, jest jacuzzi ogrodowe wpuszczane – najczęściej polecamy opcję wpuszczenia w taras ok. 70% wanny, co daje ok. 30-40 cm obudowy wystającej ponad powierzchnię. Zaletą jest na pewno wrażenie, jakby jacuzzi na taras było jego integralną częścią. Szeroki wybór koloru obudowy daje pełne pole do popisu: można dobrać obudowę kontrastową do odcienia tarasu lub taką, która będzie do niego maksymalnie zbliżona kolorystycznie. Proponujemy m.in. obudowy czarne, białe, dębowe, szare, miedziane; zależnie od modelu.

Trzecią opcją jest jacuzzi ogrodowe wpuszczane całkowicie w taras. Wtedy nad powierzchnią zostaje tylko rant niecki. Zarówno przy pełnym jak i częściowym zatopieniu w tarasie, ważne jest, by zaplanować dostęp serwisowy. Więcej detali dotyczących montażu wyjaśnia w procesie zakupu konsultant spa. 

białe jacuzzi tarasowe szwedzka inspiracja

Jacuzzi na taras - jakie są polecane modele?

Jeśli nośność tarasu jest wysoka, daje tak naprawdę nieograniczone możliwości wyboru. Warto więc wtedy kierować się względami estetycznymi, pojemnością, preferencjami co do typu masażu i jego mocy oraz układem leżanek – poszczególne modele SVENSKA Living różnią się znacznie rodzajem i kształtem siedzisk oraz rozmieszczeniem dysz.

Nasi klienci często decydują się na montaż jacuzzi na tarasie lub jacuzzi w tarasie ze względu na bliskość domu, wygodę i aspekty wizualne. Mamy przykłady takich realizacji z każdej z trzech linii naszych jacuzzi (Nordpool, SVENSKA Bad, SVENSKA Pro).

Jacuzzi tarasowe SAREK

Przykładową realizacją jacuzzi na taras z linii Nordpool jest SAREK – bestsellerowe jacuzzi dla pięciu osób, które odpowiada szwedzkiej filozofii “lagom” – w sam raz. To wanna rodzinna lub dla bliskiego grona przyjaciół. Rozdzielacz stref wody pozwala każdemu dopasować ustawienia masażu do własnych potrzeb. Ma trzy komfortowe zagłówki, podświetlaną fontannę i oświetlenie LED, które daje przyjemny klimat.

Jacuzzi tarasowe TOR

Kolejny pomysł na jacuzzi w tarasie to TOR, który w korzystnej cenie daje aż 6 miejsc siedzących na spotkania rodzinne lub towarzyskie. 34 dysze hydromasażu dają przyjemne uczucie odprężenia po ciężkim dniu. 1 leżanka pozwala na głęboki masaż całego ciała. O czystą wodę dba ozonator i filtr kartuszowy.

Jacuzzi tarasowe ODEN

Z kolei maksymalną liczbę siedzisk z tej serii oferuje ODEN. To jacuzzi w tarasie ma zaletę w postaci urozmaiconych miejsc do wypoczynku, w tym dwóch leżanek. 57 dysze hydromasażu pozwalają na relaks 7 osób równocześnie. Jacuzzi ozonowane z nowoczesnym osprzętem Gecko.

Jacuzzi tarasowe VANCOUVER

Innym przykładem jacuzzi na taras, tym razem z serii o wyższym standardzie SVENSKA Bad, jest VANCOUVER – pomieści aż 7 osób i jest najbardziej pojemna z całej kolekcji. Ma siedzisko Accu-pressure, zaprojektowane pod kształt ciała i atrakcyjną podwójną, szeroką leżankę. Za dezynfekcję wody odpowiada lampa UV emitująca promieniowanie eliminujące bakterie. Obudowa jacuzzi wykonana jest z trwałego aluminium.

Jacuzzi tarasowe EARL

Alternatywną jacuzzi na taras z miejscem dla 6 osób jest EARL, kompaktowy model i jeden z najczęściej wybieranych z serii SVENSKA Bad. 44 dysze i 1 miejsce do leżenia - kompromis zarówno dla rodzin jak i singli. Dezynfekcja UV, aluminiowa obudowa, system sterowania Gecko świadczą o klasie i nowoczesności urządzenia.

Jacuzzi tarasowe DENVER

Najmniejszym rozwiązaniem z kameralną liczbą miejsc (5) jest DENVER, również chętnie wybierane. Zmieści się nawet na niewielkim tarasie. Mimo kompaktowych wymiarów jacuzzi posiada aż 2 miejsca leżące z masażem stóp. DENVER to dobry wybór, jeśli szukasz jacuzzi na taras dla dwojga.

Jacuzzi tarasowe FLODEN

Z serii SVENSKA Pro, czyli najbardziej zaawansowanej z całej oferty SVENSKA, przykładem jacuzzi na taras może być FLODEN – najbardziej prestiżowe i najgłębsze na rynku z aż 86 dyszami i luksusowym wyposażeniem. 7 miejsc, 2 leżanki, aluminiowa odbudowa w kilku kolorach, dezynfekcja Smart cleaning jet to tylko kilka wyróżników szwedzkiego jacuzzi. Sprawdź więcej.

Pierwszym pytaniem nie jest więc “jakie jacuzzi na taras wybrać”, lecz jaki jest Twój taras, a dokładniej jego nośność, oraz czy jego lokalizacja pozwoli na doprowadzenie energii i wody. Znając odpowiedź, możesz przejść do najprzyjemniejszej części, czyli doboru modelu jacuzzi na taras idealnego dla siebie.     

Jak możemy Ci pomóc?

Stworzymy wymarzoną strefę relaksu dla Ciebie lub Twoich klientów. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb i możliwości.

Porozmawiajmy o możliwych opcjach finansowania. Nasze jacuzzi dostępne są również w leasingu.

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Zapraszamy do kontaktu.
Contact Form
hello world!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram