Jacuzzi ogrodowe z ozonowaniem czy lampą UV? Tak zadbasz o idealnie czystą wodę

Krystaliczna woda to czysta przyjemność z kąpieli. Jak o nią zadbać w całorocznej wannie spa? I które rozwiązanie gwarantuje lepszą dezynfekcję: jacuzzi ogrodowe z ozonowaniem czy z lampą UV?

Pierwszy krok do czystej wody: filtracja

Rolą filtra jest zatrzymywanie wszelkich zanieczyszczeń – liści, włosów czy innych pyłów. W każdym modelu SVENSKA znajduje się filtr kartuszowy wraz z systemem filtrowania elementów. Jego praca zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii. Warto dwa razy w miesiącu wyczyścić go, by mieć pewność, że nadal będzie działał poprawnie, zatrzymując niepożądane zanieczyszczenia wody. Ma długą żywotność i jest odporny na chemikalia do utrzymywania wody w czystości, jeśli tylko chcesz ich używać. Istnieje bowiem alternatywne rozwiązanie, które poznasz za moment. 

Drugi krok do czystej wody: dezynfekcja

Po filtracji woda w jacuzzi ogrodowym jest gotowa do ozonowania, czyli oczyszczania za pomocą ozonu, który jest silnym utleniaczem. Generator ozonu wykorzystuje energię elektryczną i przekształca tlen (O2) w ozon (O3). Wprowadzony do jacuzzi, niszczy wszelkie bakterie, wirusy i grzyby; usuwa też pot i kosmetyki, np. olejki z filtrem. Ozon jest szybko rozkładany przez tlen, więc nie zostawia chemicznych śladów w jacuzzi z ozonatorem.

Efekt to zachęcająco czysta woda, w pełni bezpieczna dla Ciebie, Twojej rodziny i gości.

Jacuzzi ogrodowe z ozonowaniem


Tak właśnie działa ozonator XL-60 w modelach Nordpool. Nasyca wodę tysiącami drobnych bąbelków ozonu i niszczy zanieczyszczenia mikrobiologiczne. Jest bezobsługowy i zmniejsza częstotliwość wymiany wody w wannie spa. Ze względu na swoje właściwości, jacuzzi ogrodowe z ozonowaniem polecane jest zwłaszcza rodzinom, właścicielom pensjonatów i osobom o wrażliwej skórze czy oczach, gdyż ozonator zmniejsza użycie chemii basenowej i zostawia wodę higieniczną oraz bezpiecznie czystą.

Jacuzzi z ozonatorem

Tor

6 miejsc | 34 dysz

Jacuzzi z ozonatorem

Idun

6 miejsc | 36 dysz

Jacuzzi z ozonatorem

Oden

7 miejsc | 57 dysz

Jacuzzi ogrodowe ozonowane czy z lampą UV?

Jeszcze lepszą metodą dezynfekcji stosowaną w jacuzzi ogrodowych jest lampa UV, która poprzez promieniowanie niszczy mikroorganizmy i uniemożliwia ich rozmnażanie się, niszczy bowiem ich DNA. Takie rozwiązanie proponujemy w modelach SVENSKA BAD I SVENSKA PRO. Podobnie jak ozonator, lampa UV jest w pełni bezpieczna i działa automatycznie.  

Jacuzzi z Lampą UV

Viken

6 miejsc | 52 dysz

Jacuzzi z Lampą UV

Earl

6 miejsc | 44 dysz

Jacuzzi z Lampą UV

Fjorden

6 miejsc | 67dysz

Ozonator i lampa UV to nie wszystko

Dbałość o wodę w jacuzzi to kilka elementów i dla najlepszego efektu warto pamiętać o każdym z nich. Niezależnie czy wybierzesz jacuzzi ogrodowe ozonowane, czy też z lampą UV, pamiętaj, aby kontrolować poziom pH wody i stężenie chloru czy innych wybranych substancji dezynfekujących.

Gdy poziom dezynfekcji będzie zbyt niski, stworzy to ryzyko rozmnażania się bakterii. Jeśli zbyt wysoki – woda może podrażniać skórę i oczy.

Zwykle zalecana częstotliwość wymiany wody to 2-4 razy w roku. System zarządzania jacuzzi ogrodowym Gecko przypomni Ci, gdy data kolejnej wymiany będzie już blisko.  

Jacuzzi ogrodowe z wodą morską

Istnieje też innowacyjne rozwiązanie dla osób, które unikają chemikaliów, mają wrażliwą skórę czy oczy i ograniczają w swoim życiu wszelkiego rodzaju chemię. Gecko in.clear to nowoczesny system słonej wody, dzięki któremu możesz ją wymienić jedynie raz w roku. Pozostaje czysta, klarowna i bezwonna, delikatna dla skóry – nawet dziecięcej czy atopowej – oraz oczu. Lekko słona woda przywołuje kojący, wakacyjny klimat i pozwala uniknąć wszelkich środków chemicznych. Każdy model jacuzzi SVENSKA możesz rozszerzyć o Gecko in.clear i cieszyć się osobistą namiastką morza w swoim ogrodzie.   

Jak możemy Ci pomóc?

Stworzymy wymarzoną strefę relaksu dla Ciebie lub Twoich klientów. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb i możliwości.

Porozmawiajmy o możliwych opcjach finansowania. Nasze jacuzzi dostępne są również w leasingu.

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Zapraszamy do kontaktu.
Contact Form
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram