Jacuzzi ogrodowe zimą? To musisz wiedzieć

Czy kąpiel na zewnątrz, gdy robi się naprawdę zimno, to trafny pomysł? Czy jacuzzi utrzyma gorącą wodę w mroźne dni? I czy ona na pewno nie zamarznie?

Jacuzzi ogrodowe zimą może budzić wątpliwości, choćby ze względu na różnicę temperatur wody i powietrza. Mamy naturalną obawę, że wyjście z domu na zimno, a potem zanurzenie się w gorącej wodzie i wyjście z niej z mokrymi włosami, może szkodzić. Czy faktycznie? Czy jacuzzi ogrodowe zimą sprawdza się równie dobrze, jak w inne pory roku? I co zrobić, by mieć ciastko i zjeść ciastko, czyli korzystać zimą z jacuzzi, ale bez narażania się na skoki temperatur?

Jeśli rozważasz jacuzzi ogrodowe zimą, są 3 rzeczy, które musisz wiedzieć.

Jacuzzi ogrodowe zimą

Jacuzzi ogrodowe zimą - tak, ale idealnie izolowane

Odpowiednia izolacja działa jak najlepszy termos. Ciepło nie ucieknie. Woda utrzymuje stałą temperaturę, bez względu na otoczenie. Skandynawowie, eksperci od spędzania czasu na zewnątrz w każdą pogodę, proponują izolację klasy NORDIC oraz NORDIC PRO. Dzięki niej jacuzzi ogrodowe zimą jest równie ciepłe, co latem.

Jeśli więc planujesz zakup jacuzzi całorocznego, nie odmawiaj sobie przyjemności kąpieli zimą i upewnij się, że zastosowana izolacja jest gotowa nawet na północny mróz. To gwarancja gorącej wody na okrągło, która na pewno nie zamarznie.

Dobrym sposobem na jacuzzi ogrodowe zimą jest przykrywanie go grubą pokrywą termoizolacyjną. W SVENSKA otrzymasz ją od razu przy zakupie.  Ciekawą opcją jest też umieszczanie jacuzzi w ogrodzie zimowym.

Jacuzzi ogrodowe polecane na zimę

Wanny spa SVENSKA mają gwarancję wydajności cieplnej nawet przy -18°C. Zgodnie ze skandynawską filozofią są energooszczędne i ekologiczne; pobierają minimum energii. Modele SVENSKA oferują dwa poziomy izolacji: linia NORDPOOL ma potrójną izolację ścian i podstawy NORDIC, a wanny klasy premium (SVENSKA BAD I SVENSKA PRO) wyróżniają się dodatkowo izolacją boków i podstawy styrodurem oraz pełnym pianowaniem szczelin powietrznych – NORDIC PRO.

Jacuzzi Abisko

5 miejsc I 57 dysz

Jacuzzi Vancouver

7 miejsc I 71 dysz

Jacuzzi Fjorden

6 miejsc I 67 dysz

A może jacuzzi w ogrodzie zimowym?


Jeśli masz małą odporność na niskie temperatury, sensowną alternatywą będzie dla Ciebie jacuzzi w ogrodzie zimowym. Zniknie tym samym problem różnicy temperatur, które u niektórych osób mogą powodować dyskomfort. Jacuzzi w ogrodzie zimowym pozwoli Ci cieszyć się pięknem otoczenia i dać namiastkę kąpieli wśród natury – bez pokonywania drogi do jacuzzi w szlafroku czy też powrotu do domu w mokrych włosach.

Rozważając jacuzzi w ogrodzie zimowym, weź pod uwagę podłoże i dostęp do niezbędnych mediów. Jeśli tylko masz taką potrzebę, nasz konsultant spa SVENSKA doradzi Ci w temacie lokalizacji, montażu i wszelkich technikaliów.

Podsumowując, jacuzzi ogrodowe zimą to atrakcyjny kompromis i warto go uwzględnić, jeśli posiadasz ogród zimowy lub dopiero planujesz rozkład wnętrza. Jeśli rozważasz ogród zimowy jako ciekawe poszerzenie przestrzeni w swoim przyszłym domu, wiesz już, że jacuzzi w ogrodzie zimowym to oryginalny i praktyczny element wyposażenia. 

Jacuzzi ogrodowe zimą dla lepszego nastroju

Największe zalety jacuzzi ogrodowego zimą, to szerokie korzyści zdrowotne, podobne do uwielbianych przez Skandynawów seansów w gorącej saunie, po których wbiega się do lodowatej wody lub… zaspy śniegu.

Różnice temperatur to zastrzyk energii dla organizmu, pobudzenie krążenia, przypływ satysfakcji i sposób na bycie tu i teraz, bez rozmyślania o zmartwieniach czy obowiązkach.

Dlatego też jacuzzi ogrodowe zimą może być alternatywą dla seansów w saunie połączonych z zimnym prysznicem lub dla modnego przez ostatnie lata morsowania. Kąpiel pod gołym niebem zimą daje inne odczucia niż latem. Twój organizm, spragniony ciepła, będzie wdzięczny za sesję w gorącej i odprężającej wodzie.

Pamiętaj tylko, by po wyjściu z jacuzzi nie przebywać długo na dworze. Jeśli skrócisz przejście do domu do minimum, szanse, że się przeziębisz, są bardzo małe. Ubierz gruby, miękki szlafrok, a włosy możesz owinąć ręcznikiem lub… kąpać się w czapce. 

Zimą szukamy rozgrzewaczy: gorącej herbaty z sokiem czy cynamonem, grubego koca. Tęsknimy za rozgrzaną skórą i ciepłymi kąpielami pod gołym niebem. I choć jacuzzi nie zastąpi lotu na Malediwy, możesz je mieć na wyłączność, każdego dnia. Kilka kroków od domu, otwarte całą dobę. Gdy inni marzną i pomstują na pogodę, Ty możesz wejść do swojej strefy gorącej wody… I zaprosić do niej innych, bo największe jacuzzi SVENSKA pomieści aż 7 osób.

Poznaj świat jacuzzi całorocznych SVENSKA i wybierz model dla siebie.

Jak możemy Ci pomóc?

Stworzymy wymarzoną strefę relaksu dla Ciebie lub Twoich klientów. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb i możliwości.

Porozmawiajmy o możliwych opcjach finansowania. Nasze jacuzzi dostępne są również w leasingu.

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Zapraszamy do kontaktu.
Contact Form
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram