Podłoże pod jacuzzi ogrodowe - Krótki przewodnik

Decyzja o własnym jacuzzi ogrodowym to ekscytujący moment, ale zanim wejdziesz do rozgrzanej wody, a masaż odpręży Twoje ciało, czeka na Ciebie parę praktycznych kwestii do rozstrzygnięcia. Jedną z nich jest podłoże pod jacuzzi ogrodowe, by można było korzystać z niego długo i bezpiecznie. 

Wybór podłoża pod jacuzzi ogrodowe

Czekając na swoje jacuzzi ogrodowe, przemyśl, jak przygotować odpowiednie podłoże i które miejsce będzie dla niego najlepsze. Weź pod uwagę bezpieczeństwo, komfort i wygodną obsługę jacuzzi.

Na początek rozważ podłoże pod jacuzzi ogrodowe. Powinno być równe i stabilne, aby bez problemu wytrzymać obciążenie wanny spa,  osób, które z niej korzystają i wody. W sumie potrafi być nawet 1,5 tony.

Możesz zdecydować się na: płaską powierzchnię drewnianą (np. taras; istnieje też opcja zatopienia jacuzzi w tarasie), trawnik, beton. Jacuzzi ogrodowe SVENSKA nie mają nóg, ich ciężar rozkłada się równomiernie na całej podstawie. Zanim wybierzesz umiejscowienie, weź też pod uwagę wymiar wybranego modelu wanny.

Wszystkie modele jacuzzi ogrodowych SVENSKA zobaczysz tutaj.

Znając już kryteria, jakie powinno spełniać podłoże pod jacuzzi ogrodowe, zwróć też uwagę na pozostałe czynniki:

  • prywatność – dla pełnego komfortu kąpieli lepiej jest wybrać miejsce odizolowane od wzroku sąsiadów. Jeśli to niemożliwe, możesz zaaranżować otoczenie jacuzzi i okrążyć je np. płotkiem z nastrojowym oświetleniem czy pergolą z roślinnością lub umieścić nad nim żagiel, który przy okazji będzie chronił przed słońcem
  • odległość od domu – z jacuzzi SVENSKA możesz korzystać nawet przy ostrym mrozie; wtedy zanurzenie w gorącej wodzie sprawia największą przyjemność. Zanim jednak umiejscowisz wannę w oddalonej części ogrodu, przemyśl, czy zimą ta odległość nie będzie problemem
  • otoczenie – buduje nastrój, chroni też od wiatru, który w zimne dni może dać się we znaki
  • względy praktyczne – weź pod uwagę odległość od źródła wody i energii oraz wygodę odprowadzania wody z jacuzzi

Jak przygotować podłoże pod jacuzzi ogrodowe?


Kolejna decyzja, jaką musisz podjąć, rozważając, na czym postawić jacuzzi ogrodowe, to kwestia zagłębienia, w którym miałaby się znaleźć wanna lub jego brak. Jacuzzi SVENSKA mają eleganckie obudowy w różnych odcieniach, które dobrze skomponują się z każdym wystrojem ogrodu, lecz jeśli chcesz, możesz zdecydować się na budowę zagłębienia.

Gdy wiesz już, na czym postawić jacuzzi ogrodowe, czas przygotować mu miejsce, zanim kurier zapuka do drzwi.

Opcja #1: Instalacja jacuzzi na równi z trawnikiem.

Jeśli skłaniasz się ku temu rozwiązaniu, konieczne będzie zadbanie o odpowiednią izolację od ziemi. Polecamy wykopanie rowu o wymiarach jacuzzi i głębokości ok. 30 cm, a następnie wypełnienie go żwirem i rozłożenie płyty izolacyjnej Finnfoam. Dzięki niej jacuzzi będzie pracowało ciszej i oszczędniej.

Opcja #2: Zatopienie jacuzzi, np. w tarasie.

W tym scenariuszu musisz wziąć pod uwagę umiejscowienie osprzętu, aby zapewnić dostęp do niego na potrzebę konserwacji wanny. Zwykle znajduje się on po tej samej stronie, co ekran panelu sterowania. Na wszelki wypadek warto jest pozostawić swobodny dostęp również z innych stron.

Zadbanie o podłoże pod jacuzzi ogrodowe jest zadaniem przyszłego użytkownika, ale nasz konsultant z przyjemnością doradzi, jak krok po kroku przygotować odpowiedni grunt. Skonsultuj się z nami: biuro@svenskaliving.pl

Jacuzzi Tor

6 miejsc I 34 dysz

Jacuzzi Earl

6 miejsc I 44 dysz

Jacuzzi Viken

6 miejsc I 52 dysz

Jak możemy Ci pomóc?

Stworzymy wymarzoną strefę relaksu dla Ciebie lub Twoich klientów. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb i możliwości.

Porozmawiajmy o możliwych opcjach finansowania. Nasze jacuzzi dostępne są również w leasingu.

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Zapraszamy do kontaktu.
Contact Form
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram