Jacuzzi - zalety zdrowotne, o których musisz wiedzieć

Własne jacuzzi w zaciszu ogrodu to luksusowe źródło relaksu. Intuicyjnie wiemy, że kąpiel w jacuzzi przynosi więcej korzyści niż zwykła kąpiel w domowej wannie. Pytanie brzmi: jakie są faktyczne zalety jacuzzi? Dlaczego tak mocno podbiło nie tylko serca Skandynawów, ale też ludzi w setkach innych zakątków świata?

zalety-jacuzzi

#1 Zaleta jacuzzi - Głębszy sen

Sen jest, obok odżywiania i aktywności fizycznej, absolutną podstawą dobrego samopoczucia. Jednocześnie mamy z nim chroniczny problem – w USA przeprowadzono badania, według których aż 75% amerykańskiej populacji cierpi na epizody bezsenności, co negatywnie wpływa na wiele aspektów codziennego życia.

Jacuzzi koi układ nerwowy, wycisza gonitwę myśli i odpręża całe ciało. Wysoka temperatura pozwala szybciej zasnąć i mniej się wybudzać w trakcie nocy. Masaż rozluźnia mięśnie. Zalety jacuzzi SVENSKA to m.in. możliwość dopasowania mocy masażu wodą i powietrzem do Twoich preferencji danego dnia. Możesz urządzić sobie wyciszającą kąpiel z delikatnym aeromasażem lub sesję mocnych bąbelków, które rozbiją napięcie w mięśniach, zgromadzone po całym dniu aktywności i stresu.

Wskazówka: Spróbuj 15-minutowej sesji na 90 minut przed snem. 

#2 Zaleta jacuzzi - Niższe ciśnienie i poziom cukru we krwi

Kolejne zalety jacuzzi również wiążą się ze zdrowiem. Gorąca kąpiel poprawia krążenie – serce przyspiesza pracę, żeby rozproszyć nadmiar ciepła. Dzięki temu wytwarza się też dodatkowy tlen, który rewitalizuje komórki. Rozszerzają się one, a ciśnienie krwi spada.

Zaobserwowano też, że osoby z cukrzycą typu 2, które spędzały pół godziny dziennie w balii z hydromasażem sześć dni w tygodniu przez trzy tygodnie, doświadczyły spadku stężenia glukozy i czuły się lepiej. Zauważono, że jacuzzi daje korzyści podobne do lekkich ćwiczeń, z tą różnicą, że pozwala Ci po prostu wygodnie się rozsiąść lub rozłożyć, a reszta zadzieje się sama. 

#3 Zaleta jacuzzi - Zdrowsza skóra

Inne zalety jacuzzi to odżywczy wpływ na skórę, który odbywa się na dwa sposoby. Po pierwsze, w takiej kąpieli błyskawicznie obniżasz swój poziom stresu, który destrukcyjnie wpływa na przedwczesne starzenie. Poprawia się też Twoje krążenie, a dodatkowa porcja tlenu dostarcza skórze ważnych składników odżywczych. Cera staje się więc bardziej świeża i promienna; ujędrnia się też skóra na udach i pośladkach.

Wskazówka: jeśli zależy Ci na pielęgnacyjnym aspekcie gorących kąpieli z bąbelkami, polecamy Twojej uwadze opcjonalny system solny Gecko in.clear, który możesz dobrać do dowolnego jacuzzi SVENSKA. Słona kąpiel w jacuzzi korzyści ma jeszcze więcej – skóra staje się miękka i delikatna w dotyku, jak po solnym zabiegu w spa.

System solny eliminuje konieczność korzystania z chemicznych środków czyszczących, które są problematyczne, zwłaszcza dla osób o wrażliwej skórze.

#4 Zaleta jacuzzi - Oczyszczanie z toksyn

Detoksykacja organizmu to następny przykład zalety jacuzzi. Gorąca woda prowokuje pocenie się, więc podobnie jak w saunie, uruchamia się proces usuwania toksyn i innych szkodliwych substancji z ciała. Może się on przyczynić do poprawy wyglądu skóry, zapobiegania wypryskom i redukcji porów.

#5 Zaleta jacuzzi - Redukcja bólu

Korzyści jacuzzi odczują też osoby, które zmagają się z dolegliwościami stawów, bólem pleców czy kolan oraz chorobami reumatycznymi. Ponownie dobroczynny wpływ ma ciepło, które w połączeniu z hydromasażem, rozluźnia napięcie i łagodzi stan zapalny. Takie zalety zdrowotne jacuzzi podkreśla znaczne grono jego użytkowników, którzy doświadczyli m.in. większej elastyczności i poprawy zakresów ruchu. To sprawia, że gorąca kąpiel może być skutecznym i przyjemnym elementem w wielu przypadkach rehabilitacji.

Wskazówka: z jacuzzi korzyści możesz też czerpać po treningu, gdy Twoje mięśnie są zmęczone, a ciało spięte. Taka kąpiel jest świetnym elementem domowej, a jednocześnie profesjonalnej regeneracji. 

Korzyści jacuzzi: zdrowie, relaks, pielęgnacja

Jeśli z chęcią odczujesz te i kolejne zalety jacuzzi na swojej skórze, przystąp do kolejnego etapu i wybierz model idealnie dopasowany do Ciebie.

W portfolio SVENSKA znajdziesz dwadzieścia luksusowych wanien spa, które różnią się m.in. układem siedzisk i leżanek, liczbą i umiejscowieniem punktów masujących oraz wyglądem.

Niezależnie od modelu, jego charakteru i estetyki, każde jacuzzi SVENSKA zapewni Ci pakiet korzyści zdrowotnych, zarówno tych fizycznych, jak i mentalnych. Jeśli również chcesz je odczuć, skontaktuj się z nami, a zadbamy, by już niedługo zalety jacuzzi były na wyciągnięcie Twojej ręki.

Jak możemy Ci pomóc?

Stworzymy wymarzoną strefę relaksu dla Ciebie lub Twoich klientów. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb i możliwości.

Porozmawiajmy o możliwych opcjach finansowania. Nasze jacuzzi dostępne są również w leasingu.

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Zapraszamy do kontaktu.
Contact Form
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram