Skoro zadajesz sobie pytanie „jacuzzi czy basen”, z pewnością lubisz kąpiele i chcesz zainwestować w przydomową strefę hydrorelaksu. Ten artykuł pomoże Ci zdecydować, co lepiej spełni Twoje potrzeby i zbiera główne zalety oraz konsekwencje obu rozwiązań.
Pierwsze pytanie to Twój cel: po co tak naprawdę potrzebne Ci jest jacuzzi ogrodowe czy basen?
To kryterium wydaje się oczywiste, ale warto zatrzymać się na moment i pomyśleć, co naprawdę lepiej spełni Twoje potrzeby.
Basen ogrodowy z pewnością pozwoli Ci pływać i zadbać mocniej o kondycję fizyczną. Aby tak jednak było, potrzebuje mieć odpowiednią długość – zbyt krótki basen szybko zacznie Cię frustrować ze względu na częstą konieczność zawracania.
Zastanów się też, czy faktycznie pływanie na świeżym powietrzu jest dla Ciebie trafnym pomysłem. Pogoda może Ci często krzyżować plany, a zimne noce czy ulewne deszcze wpłyną momentalnie na temperaturę wody. Rozwiązaniem będzie tutaj zadaszenie czy system grzewczy, ale ich koszty rosną wprost proporcjonalnie do wielkości niecki. Może się więc okazać, że projekt własnego basenu to bardzo duża inwestycja o niskiej stopie zwrotu, bo finalnie i tak uznasz, że wolisz odwiedzać basen kryty, z gwarancją komfortowej temperatury i czystości wody o każdej porze dnia czy porze roku.
Jacuzzi ogrodowe to z kolei prywatne centrum relaksu, które potrafi znacznie więcej niż modele dostępne na publicznych basenach czy w centrach odnowy. W portfolio SVENSKA znajdziesz jacuzzi całoroczne o urozmaiconych opcjach masażu oraz różnych rozkładach siedzisk i leżanek. Za masaż odpowiada kilkadziesiąt dysz masujących i wodą, i powietrzem. Na dodatek poziom aero- i hydromasażu można dopasować do siebie. Co więcej, każda osoba biorąca kąpiel ustawia tę moc masażu indywidualnie – jest to możliwe dzięki rozdzielaczowi stref wody.
W jacuzzi całorocznych SVENSKA znajdziesz też różne warianty siedzisk i leżanek oraz umiejscowień dysz masujących. Dostajesz wyspecjalizowany masaż od stóp do głów z gwarancją błogiego spokoju i ciszy.
Każde jacuzzi SVENSKA jest całoroczne, więc możesz korzystać z niego choćby i 365 dni w roku, nawet gdy na dworze panuje mróz. Jeśli chcesz umożliwić sobie kąpiele w deszczowe dni, proponujemy zakup Spa Copula – stylowego zadaszenia kompatybilnego z każdym jacuzzi SVENSKA, które odizoluje wannę od nawet najbardziej kapryśnych warunków na zewnątrz.
Basen to luksus, ale i duże koszty. Od jego budowy, po utrzymanie w czystości, konserwację i ogrzewanie. Ten ostatni punkt sprawia, że w praktyce basen używany jest tylko w sezonie letnim, bo utrzymanie go w zimniejsze miesiące pochłania mnóstwo energii i pieniędzy, a polska pogoda nie zachęca do kąpieli.
Jacuzzi to znacznie niższy próg wejścia w kwestii kosztów. Jest też tańsze w utrzymaniu. Dzięki mniejszej objętości wody i nowoczesnym systemom filtracji, zapłacisz mniej za konserwację. Co więcej, jacuzzi często wykorzystuje zaawansowane systemy automatycznego podgrzewania i filtracji, które zmniejszają potrzebę częstego sprawdzania chemii wody. Każde jacuzzi SVENSKA możesz zamówić z systemem słonej wody Gecko in.clear, dzięki któremu wymieniasz wodę tylko raz w roku i oszczędzasz na środkach czyszczących.
O ile wejście do basenu w zimny dzień to wątpliwa przyjemność; z jacuzzi jest odwrotnie. Możesz się w nim ogrzać nawet w najbardziej niesprzyjającą pogodę, więc w praktyce inwestycja w jacuzzi zwraca się szybciej i daje szersze możliwości.
Aby basen spełniał swoją rolę, musi mieć odpowiednie rozmiary. Potrzebujesz więc sporej działki, która spełnia odpowiednie kryteria. Budowa basenu to też tygodnie potrzebne na prace budowlane.
Jacuzzi jest opcją kompaktową. W ofercie SVENSKA znajdziesz modele o różnych wymiarach, okrągłe lub kwadratowe. Dopasujesz je z łatwością do swojej przestrzeni koło domu, a nawet… w domu. Co więcej, jacuzzi możesz zamontować też na tarasie, nawet jeśli mieszkasz na piętrze. Szczegóły poznasz w tym artykule.
Kolejne kryterium to wszechstronność. Basen to najlepsze rozwiązanie na trening czy rodzinną zabawę w letnie dni, z kolei jacuzzi, dzięki opcji masażu, potrafi dodatkowo odprężyć, pobudzić krążenie, poprawić sen, wspomóc regenerację, złagodzić ból.
Oba miejsca: jacuzzi czy basen, mogą być wspaniałym miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Basen sprawdzi się lepiej w upalne dni, z kolei jacuzzi całoroczne ma mniejsze wymagania i możesz z niego korzystać cały rok, również jako centrum spotkań towarzyskich czy opcja na romantyczny wieczór.
Ostatnie kryterium, które warto przemyśleć, to łatwość użytkowania. Basen będzie wymagał więcej Twojej uwagi – to więcej wody, o którą należy dbać, podgrzewać ją, czyścić, zabezpieczyć przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Jacuzzi zaangażuje Cię znacznie mniej. Każdy model SVENSKA można wyposażyć w system zdalnego sterowania, który pomoże Ci dbać o idealnie czystą i gorącą wodę, nawet gdy jesteś akurat na drugim końcu Polski, a nawet świata. Zaś system słonej wody Gecko in.clear ogranicza potrzebę wymiany wody w jacuzzi do raz w roku.
Zadbamy o wszystko, od transportu po montaż i wymianę wody. Oferujemy też mobilną stację uzdatniania wody, jeśli chcesz upewnić się, że będzie w najlepszej możliwej kondycji.
Decyzja należy do Ciebie!
Jacuzzi ogrodowe czy basen? Finalnie decyzja zależy tylko od Ciebie. Jeśli Twój priorytet to sport i nie zniechęcają Cię koszty związane z podgrzewaniem wody w zimne dni, basen z pewnością lepiej odpowie na Twoje potrzeby.
Jeśli zależy Ci na relaksie, głębokim odprężeniu i opcji korzystania z kąpieli cały rok, najlepszym rozwiązaniem będzie jacuzzi całoroczne. Poznaj portfolio SVENSKA i znajdź model dla siebie.